اخبار
1398/2/17 سه‌شنبه
برگزاری همایش مدیران عامل

14 اردیبهشت ماه همایش مدیران عامل شرکتهای گاز استانی در ستاد برگزار شد

سعید مؤمنی مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران در همایش مدیران گاز استانی و تقدیر از دست‌اندرکاران مدیریت سیل که روز شنبه ۱۴ اردیبهشت ماه در سالن شهید رجایی ستاد این شرکت با حضور حسن منتظرتربتی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و مدیران عامل شرکت های گاز استانی برگزار شد، با بیان این مطلب، اظهار داشت: این مهم  نیازمند حمایت و پشتیبانی به‌خصوص در بحث مقاوم‌سازی تأسیسات گاز در مواجهه با بلایای طبیعی و برگرداندن شرایط به حالت قبل  است که در این راستا، باید دستورالعمل‌ها را بر اساس تجربه‌هایی که در سیل اخیر کسب کرده‌ایم، بازنگری کنیم تا بتوانیم ارایه خدمات مستمر به مردم را در هر شرایطی داشته باشیم.

مؤمنی با بیان اینکه اگرچه عملکرد شرکت ملی گاز ایران از دید مردم و مسئولین در سیل اخیر بسیار مطلوب بوده، ولی آمادگی ما در مقابله با بحران‌های احتمالی دیگر بایستی بیش از مواجهه با سیل اخیر باشد، بیان کرد: در این صورت، می‌توانیم خدمت‌گزاری خود را بدون فوت وقت و بدون هیچ کم و کاستی انجام دهیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: مطابق برنامه، گازرسانی به بیش از 3 هزار روستا و ۴۹ شهر  درسال 98 انجام می شود و در سال 97 نیز مطابق برنامه های پیش بینی شده این امر اتفاق افتاد.

مؤمنی میزان مصرف گاز کشور در سال 97 را بیش از ۲۰۰ میلیارد مترمکعب عنوان کرد و گفت: این مقدار گاز در صورتی که با سوخت مایع جایگزین می‌شد، از نظر اقتصادی و زیست‌محیطی برای کشور فاجعه‌آمیز بود.

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران در ادامه، مصرف گاز بخش نیروگاهی در سال ۹۷ را ۷۰ میلیارد مترمکعب، صنایع ۴۵ میلیارد مترمکعب و بخش خانگی و تجاری را ۸۶ میلیارد مترمکعب عنوان کرد و اظهار داشت: هم‌اکنون یک هزار و ۱۴۲ شهر به همراه ۲۸ هزار و ۷۲۹ روستا در کشور از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند که برای گازرسانی به آنها ۳۵۲ هزار کیلومتر شبکه و بیش از ۳۷ هزار کیلومتر خطوط اصلی انتقال گاز اجرا شده است.

وی با بیان این که ما به عنوان شرکت ملی گاز ایران موظف هستیم هم خوب خدمات ارایه دهیم و هم خوب از داشته های خود محافظت کنیم، اظهار داشت: باید تلاش کنیم تا خدمات خوب و بی منت به مردم ارایه دهیم که در این راستا، شرکت های گاز استانی بسیار خوب عمل کرده و می کنند.

مدیر گاز رسانی شرکت ملی گاز ایران، ادامه داد: با توجه به اینکه شرکت ملی گاز ایران یک شرکت خدمت‌رسان و عام‌المنفعه است و ارتباط مستقیمی با عموم جامعه و ذی‌نفعان دارد، بایستی با نگاهی که اسلام و بزرگان دینی ما در رابطه با اصول اخلاق اداری تأکید کرده‌اند، با مردم  برخورد کنیم و رضایت‌مندی مشتریان خود را در رأس امور خود قرار دهیم.

این مقام مسئول در همین رابطه با تأکید بر فرمایشات حضرت علی (ع) در خصوص انجام  کار، مسئولیت و اخلاق اداری و بهره‌گیری از این فرامین در بین مجموعه سازمان اظهار کرد: ایشان در رابطه با اصول اخلاق اداری فرمایشاتی را داشته اند که با توجه به آن‌ها می‌توانیم سازمانی موفق، پویا همراه با کارکنانی که نگاه‌شان به کار، نگاه خدمت‌گزاری به مردم است، داشته باشیم.

وی گفت: بنا به فرمایشات حضرت علی (ع)، در وهله نخست باید نگاه ما به کارمان به صورت یک امانت باشد و از  کار کردن در  مسئولیتی که به ما داده شده اظهار خشنودی و رضایت کنیم، چون این یک نعمت الهی است که در برهه‌ای از زندگی خداوند نصیب ما کرده و باید تا جایی که می توانیم در راستای حفظ این امانت الهی بکوشیم و تلاش کنیم این فرهنگ در داخل شرکت نیز تسری یابد.

این مقام مسئول در ادامه سخنان خود، اصل خدمت گزاری را از دیگر فرمایشات حضرت امیر (ع) در رابطه با اصول اخلاق اداری عنوان کرد و گفت: نگاه به مردم نباید نگاه ارباب رعیتی باشد بلکه باید نگاه ما به عنوان یک شرکت خدمت‌رسان که ارتباط مستقیمی با مردم دارد، نگاهی مهربانانه و خدمتگزارانه باشد و بایستی این فرهنگ را به طور دائم در داخل مجموعه و شرکت ترویج و بر آن تأکید کنیم.

وی انضباط کاری، پیگیری، مدارا کردن، خوش رفتاری، بردباری و رازداری را از دیگر سخنان حضرت علی (ع) در رابطه با اصول اخلاق اداری بیان کرد و گفت: فرمایشات ایشان در انجمن بین‌المللی کار در سازمان ملل به عنوان مصوبات این انجمن به سطح دنیا ابلاغ شده است.

این گزارش می افزاید در ادامه این مراسم از مدیران شرکت های گاز استانی خوزستان، لرستان، مازندران و گلستان و همچنین کارکنان خدومی که در مهار سیل اخیر نقش به سزایی داشتند، به نمایندگی از سوی کلیه مدیران و کارکنان و دست اندرکاران در مقابله با سیل در سراسرکشور تقدیر به عمل آمد.


عكس هاي مرتبط :
فايل هاي مربوطه :
مدير گازرساني.pdf4.73 MB
معاونت برنامه ريزي و پشتيباني.pdf1.47 MB
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما