اخبار
1396/9/19 يكشنبه
شرکت ملی گاز ایران آمادگی کامل انتقال تجربیات گازی خود به عراق را دارد.

در همین راستا در ابعاد و بخش‌های مختلف مانند بعد آموزش، طراحی، اجرا، خطوط انتقال و شبکه‌گذاری و ایستگاه‌های تقلیل و تقویت فشار گاز، برای انتقال تجربیات به شرکت نفت عراق اعلام آمادگی کردیم.

مهندس حمیدرضا عراقی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران صبح 13 آذرماه در بازدید دکتر حامد یونس، معاون وزیر نفت عراق و هیأت همراه از مرکز مانیتورینگ ملی مدیریت گازرسانی که به منظور توسعه همکاری‌ها و بازدید از پیشرفت‌های صنعت گاز ایران صورت گرفت، با بیان این مطلب، اظهار داشت: از آن‌جایی که ما از نظر استاندارهای اجرایی و نیز ذخایر گازی تقریباً در رتبه نخست دنیا هستیم و در حال حاضر نیز، کنترل گازرسانی به بیش از یک هزار شهر و حدود 25 هزار روستا را در دست داریم، این تجربه موفق، ما را اکنون به نقطه‌ای رسانده که می‌توانیم برخی از توانمندی‌های خود را صادر کنیم.

وی در ادامه افزود: در همین راستا در ابعاد و بخش‌های مختلف مانند بعد آموزش، طراحی، اجرا، خطوط انتقال و شبکه‌گذاری و ایستگاه‌های تقلیل و تقویت فشار گاز، برای انتقال تجربیات به شرکت نفت عراق اعلام آمادگی کردیم.

مهندس عراقی با اشاره به این که چون ساختار گاز در کشور عراق مانند ایران نیست، گفت: ما در حال تهیه مقدماتی در این زمینه هستیم که انشاءالله بتوانیم در آینده نه چندان دور شبکه‌گذاری، خطوط انتقال، مانیتورینگ، قرائت کنتور و ... خلاصه تمام تجربیاتی که داریم را به آن‌ها منتقل و در عین حال، پروژه‌های نفتی و گازی آن‌ها را با همت شرکت‌های ایرانی توانمند اجرا کنیم.

معاون وزیر در امور گاز تصریح کرد: البته این امر بستگی به شرایط سیاسی و اقتصادی عراق و ایران دارد؛ چراکه ما وظیفه داریم توانمندی‌های‌مان را منسجم کرده و این توانمندی‌ها را به صدور خدمات فنی و مهندسی منجر سازیم، این امر بدین مفهوم است که اگر بستر این کار آماده بود، این انتقال تجربیات و توانمندی‌ها به بهترین شکل انجام خواهد شد.

مهندس عراقی در ادامه با بیان این که من از پیشتر صدور خدمات فنی و مهندسی به کشورهای همسایه را به عنوان یکی از راهبردهای شرکت اعلام کرده بودم گفت: ما بایستی به کشورهایی مثل افغانستان و عراق، صدور خدمات فنی گاز را داشته باشیم؛ چراکه این استعداد در شرکت ملی گاز ایران وجود دارد و جزو اهداف ما است و باید بتوانیم استعداد و توانمندی خود را به بیرون از کشور نیز انتقال دهیم.

کیفیت بالا در کنترل و مدیریت
کیفیت بالا در کنترل و مدیریت در بخش های مختلف شرکت ملی گاز ایران بسیار مشهود است.

معاون وزیر نفت عراق در ادامه ضمن بیان مطلب فوق اظهار کرد: آنچه که در این دیدار مشاهده شد حاکی از آن است که شرکت ملی گاز ایران در زمینه گاز رسانی و دیگر خدمات بسیار ‍‍‍پیشرفته عمل می کند و این امر موجب شد که تجربه بسیار بزرگی را کسب کنیم و نیاز است که ما از این تجربیات استفاده کنیم.

وی افزود: به دلیل شرایطی کنونی که کشور عراق دارد ان شاءالله با صبر و تحمل از این مرحله عبور خواهیم کرد و امیدوارم با تجربیات بسیار خوبی که از عملکرد شرکت ملی گاز ایران به دست می آوریم وارد مرحله جدیدی شویم و همکاری های لازم در این زمینه صورت بگیرد؛و این مشکلات هم مانع از همکاری دو کشور نخواهد شد.

گفتنی است که روز گذشته هیأت عراقی ضمن دیدار با مدیر عامل شرکت گاز استان تهران از سامانه مرکز پیام 194، سایت دیسپچینگ و سامانه GISاین شرکت و همچنین از ایستگاه های شماره 3 CGS و ایستگاه های TBS و DRS در محدوده باقر شهر تهران بازدید کردند.عكس هاي مرتبط :
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما