اخبار
1397/2/15 شنبه
برگزاری همایش مدیران عامل در شرکت ملی گاز ایران

همایش مدیران عامل با حضور معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران در ستاد شرکت ملی برگزار شد.

سعید مؤمنی، مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران، صبح دوشنبه 10 اردیبهشت 97 در نشست مشترک با مدیران عامل شرکت‌های گاز استانی که در سالن شهید باهنر ساختمان مرکزی شرکت ملی گاز ایران، برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد ماه مبارک شعبان به خصوص میلاد منجی عالم بشریت حضرت ولی عصر (عج)، بر ضرورت آماده‌سازی روح و روان برای ورود به ماه مبارک رمضان تأکید کرد و گفت: در سالی که رهبر از آن، به سال «حمایت از کالای ایرانی» تعبیر کرده، شاید این بهترین خبری بوده که داشتیم، ضمن آن که در حال حاضر، با توجه به شرایط موجود، همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان با هدف ساخت تجهیزات ساخت داخل بیشتر نیز، می‌تواند انگیزه‌ای خوب برای تداوم این راه باشد.

وی در ادامه سخنان خود در خصوص موضوع برند، اظهار داشت: امروزه با افزایش رقابت در تمامی زمینه‌های تجاری، داشتن برند نه تنها یک انتخاب، بلکه ضرورتی اجتناب ناپذیر است و صنعت گاز نیز علیرغم داشتن جایگاه ویژه در برنامه توسعه پایدار و متوازن کشور، برای فعالیت و حضور مؤثر در عرصه‌های بین‌المللی نیازمند یک برند توانمند است.

مؤمنی افزود: بنابراین بایستی نقش برند در نفوذ و ماندگاری در بازارهای بین‌المللی برای شرکت‌های فعال در صنعت گاز، بالاخص شرکت ملی گاز ایران تبیین تا آنها مشتاق به برندسازی و تعیین و تثبیت جایگاه خود در عرصه رقابت‌های جهانی شوند.

به گفته مؤمنی، بطور کلی تفکر مبتنی بر توانمندی و صداقت حرفه‌ای دست اندرکاران، می‌تواند محصولی را به یک برند تبدیل کند.
مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران، ابزار و مکانیزم های برند سازی را ثبات، منحصر به‌فرد بودن، مطلوبیت، نوآوری، توانایی عمل، اعتبار و حس همکاری برشمرد و گفت: بایستی این موارد را، علاوه بر عمل در مجموعه، هرچه بهتر و بیشتر توسعه داده و تقویت کنیم.

مؤمنی نقشه استراتژی مدیریت گازرسانی و جایگاه برندینگ را توسعه هدفمند گازرسانی، رشد بهره‌وری و سرآمدی در بهره‌برداری، توسعه مشارکت‌های تجاری و عملیاتی، برشمرد و بیان داشت: باید برای برند شدن، به این سه هدف کلان دست پیدا کنیم.

وی مصادیق کیفیت و استاندارد، پیاده سازی GIS تحلیل مقاوم سازی، مانیتورینگ ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز، بهبود سیستم فیلتراسیون، جمع‌آوری اطلاعات و داده‌کاوی و هوشمندسازی شبکه گاز طبیعی را جزو اهداف اصلی مدیریت گازرسانی در بحث برندسازی عنوان کرد و افزود: بایستی مدیران عامل گازهای استانی برای تحقق این موارد هرچه بیشتر روی این موارد تمرکز داشته باشند.

وی در پایان با بیان اینکه شرکت ملی گاز ایران یک شرکت خدمت‌رسان در جامعه است، بیان داشت: حسن شهرتی که در خدمات رسانی داریم را باید روز به روز تقویت کرده و در کنار آن، بایستی فرهنگ سازی مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی را نیز در جامعه گسترش دهیم.
مهندس حمیدرضا عراقی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، با تاکید بر ضرورت داشتن برند در دنیای امروز، اظهار داشت: اگرچه صنعت گاز برای فعالیت و حضور مؤثر در عرصه‌های بین‌المللی نیازمند یک برند توانمند است، ولی واقعیت آن است که برند بودن یک قول و عمل به آن است؛ کاری که ما تلاش کردیم تا در انجام آن، کوتاهی نکنیم.
وی در ادامه افزود: شاخصه برند بودن آن است که رفتارها، کردارها و فرآیندهای کاری مدیران تبدیل به الگویی برای دیگران شود؛ چراکه برند یک شکل نیست، بلکه یک مفهوم و باور است، حقیقتی است که در ذهن انسان‌ها شکل می‌گیرد و احترام دیگران را برای شما به ارمغان می‌آورد.
معاون وزیر نفت در امور گاز با بیان این که مدیران عامل باید روی سه نکته خاص تأکید کنند، گفت: در مرحله نخست، مدیران باید خود مدل باشند، مدل بودن یکی از مهم‌ترین مواردی است که می‌تواند دیگران را با شما همراه سازد. یک مدیر مدبر، خلاق، باتقوی و ... می‌تواند همراهی ارزنده برای کارکنان خود باشد.
وی در ادامه اظهار داشت: دومین مورد مربی بودن است، یعنی مدیرعامل باید یک مربی به‌تمام معنا باشد؛ نقاط قوت و ضعف افراد تیم خود را شناسایی کرده و با رفع نقاط ضعف، توانمندی‌های آنان را افزایش و سپس در جای درست از آنها استفاده کند. در این صورت، آن فرد که اکنون به سازمان اعتماد پیدا کرده، ترغیب می‌شود که بیشتر و بهتر کار کند و این بهترین روش برای دستیابی به بهره‌وری بیشتر است.
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران افزود: اگر انتظار داریم تمام همکاران ما با کل ظرفیت وجودی خود کار و فعالیت کنند، باید به آنها اعتماد کنیم و ظرفیت‌های وجودی خود و آنان را به نحو احسن پرورش دهیم.
به گفته مهندس عراقی، یک مدیر خوب، هر فردی را بر اساس توانمندی‌های شخصی‌اش می‌سنجد و در جایگاهی درست قرار می‌دهد، ضمن آن که چنانچه با رفتارهای حرفه‌ای در دو بخش شخصیتی و شایستگی بتوانیم اعتماد کارکنان را به خود جلب کنیم، می‌توانیم سازمانی با کارآیی بسیار بالا داشته باشیم.
وی در ادامه اظهار داشت: سومین مورد در این رابطه، تشویق است؛ چراکه در بیشتر موارد، یک تشویق و تشکر ساده، تأثیر شگفت‌انگیزتری روی عملکرد و کارکرد کارکنان دارد.
مهندس عراقی در بخش دیگری از سخنان خود، با بیان این که با تکیه بر اصول، حرکت کردن، به انسان حرمت می‌دهد و او را زیبنده مدیریت می‌کند، تصریح کرد: موفقیت، فرآیند رسیدن به هدف است، یعنی با مشارکت کارکنان و استفاده از تمام ظرفیت‌ها، می‌توان به موفقیتی که شایسته یک سازمان خدمت‌رسان است، رسید.
به باور مهندس عراقی، اگر ظرفیت وجودی خود را افزایش دهیم، خلاقیت از ذهن ما تراوش می‌کند و این خلاقیت تابعی از وفای به‌عهد در سازمان است؛ وفای به‌عهدی که به معنای وفادار بودن نسبت به سازمان و داشتن اخلاق حرفه‌ای است.
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در پایان با بیان اینکه باید جوانمردی، ایثار و بخشش را در محیط کار بپرورانیم، گفت: سه مورد اعتمادسازی، افتخار و احترام به کار و ایجاد محیط کاری بانشاط به ما کمک می‌کند تا خلاقیت و پویایی کارکنان را افزایش داده و در نتیجه، برآیند بهتری را نصیب سازمان کرده و محیطی متعالی را به وجود آوریم، ضمن آن که نباید فراموش کنیم که انجام یک پروژه، یک کار قهرمانانه نیست، بلکه وظیفه‌ای است که بر دوش ما نهاده شده است.


عكس هاي مرتبط :
فايل هاي مربوطه :
- مهندسي ستاد GIS.ppt3.75 MB
اردبيل.pdf1.83 MB
استراتژي مديريت گازرساني.pptx1.59 MB
تاريخچه ايجاد سيستم مانيتورينگ ايستگاههاي گاز.pptx3.98 MB
تدوين سند جامع امداد.pdf1.72 MB
تهران.pdf15.92 MB
خراسان رضوي.pptx7.39 MB
دستاوردهاي مانيتورينگ-بهره برداري ستاد.pptx21.29 MB
سامانه مديريت نت-اصفهان.pptx7.71 MB
ستاد - برنامه ريزي.pptx272.539 KB
ستاد- اندازه گيري.pptx1.15 MB
شرکت گاز استان يزد.pptx18.12 MB
کاربرد مانيتورينگ در بهره برداري-بهره برداري ستاد.pptx5.84 MB
کردستان.pptx24.01 MB
کردستان.pptx24.01 MB
گازرساني به صنايع-ستاد.pdf1.4 MB
گزارش عملکرد شرکت گاز استان آذربايجان شرقي.pptx1.26 MB
گزارش نهايي آموزش پيمانكاران.pptx21.26 MB
مديران عامل 97-مديرگازرساني.pptx11.82 MB
مرکزي.pptx10.52 MB
مشاور فناوري مديريت گازرساني.ppt448.512 KB
مقاوم سازي- مهندسي ستاد.pptx1.44 MB
نكات كليدي-مديرگازرساني.pptx4.15 MB
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما