اخبار
1396/7/18 سه‌شنبه
همزمان با آغاز فصول سرد سال؛
همایش مدیران عامل شرکت‌های گاز استانی برگزارشد

با هدف بررسی آخرین اقدامات شرکت های گاز استانی جهت مواجهه با فصول سرد سال و کسب آمادگی حداکثری و هماهنگی های لازم همایش مدیران عامل این شرکت ها در ساختمان ستاد شرکت ملی گاز ایران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سعید مومنی مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران، صبح امروز در همایش مدیران عامل شرکت های گاز استانی که در سالن کنفرانس این شرکت برگزار شد، با بیان اینکه باید فضایل اخلاقی را که زیبنده یک مدیر هست، در خودمان ارتقا بخشیم، اظهار کرد: هر مدیری باید در مجموعه خود به عنوان الگوی دیگران باشد و زیرمجموعه آن مدیر باید به شاخص های اخلاقی وی دست پیدا کرده و آن را تقویت کنند.

وی افزود: یک مدیر باید فضایل اخلاقی را برای خود و مسئولان زیر مجموعه خود، تکرار کند چرا که اگر خود را به فضایل اخلاقی مزین و روز به روز به آن توجه کنیم، قطعاً اثرپذیری رفتارمان بیشتر خواهد شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه اعمال و رفتار ما به عنوان مدیر زیر ذره بین چشمان همکاران‌مان است که چگونه اعمال مدیریت می کنیم، گفت: چنانچه مدیری اخلاق و معنویت را در محیط کار کنار گذاشته و تنها طبق دستورات اداری عمل کند، به همان نسبت، فقط در بعد دستورات ادرای می تواند موفق باشد که قطعاً این جزو رسالت ما به عنوان مسلمان زیبنده نیست و نخواهد بود؛ لذا حوزه معنویت بر هر دستور اداری باید ارجحیت داشته باشد.

مؤمنی با استناد به سخنان گهربار مولای متقیان امیرالمومنین علی(ع) مبنی بر اینکه فخر، تکبر، عُجب و غرور آفت‌های یک مدیر هستند، اظهار کرد: ما باید خود را از این رذایل دور کنیم چرا که ما چند روزی در این مسند ماندگار هستیم و نباید فکر کنیم که هر کلامی را می‌توانیم بگوییم، ضمن آن که در خصوص مسایلی که نیاز هست مشورت شود، خودمحور عمل نکنیم.

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران افزود: اگر در مجموعه خودمحور باشیم به معنای آن است که نفس و شهوت بر ما چیره شده و این موارد اگر کنترل نشود به مرور زمان به نوعی استبداد و دیکتاتوری تبدیل خواهد شد، بنابراین باید سعی و تلاشمان این باشد که نفس انسانی بر ما حاکم باشد تا بتوانیم مجموعه را کنترل کنیم و به دیگران هم آموخته های خود را بیاموزیم.

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران اظهار کرد: ابزار اساسی مدیریت بنا به فرمایشات حضرت امیر (ع) شرح صدر و خستگی ناپذیر بودن است مخصوصا در جامعه امروزی ما که مشکلات زیاد است لذا باید تلاش کنیم که زود خسته و مایوس نشویم چرا که با داشتن این روحیه دیگران هم می توانند با الگو از ما این روحیه را دارا باشند.
به گفته مؤمنی، خستگی ناپذیری یکی از ویژگی های مدیران در جمهوری اسلامی است.

وی در ادامه، بقای مدیریت را در خداترسی و رعایت عدالت در مجموعه عنوان کرد و گفت: اگر عدالت در مجموعه رعایت شود، باعث بقای مدیریت می شود و تلاش ما باید به این سمت باشد که عدالت را رعایت کنیم.

مؤمنی در پایان عنوان کرد: به عنوان مدیر باید طوری کارها را انجام دهیم که که وقتی باز نشست شدیم دیگران از ما به نیکی یاد کنند و این امر جز در سایه اخلاق مداری ایجاد نخواهد شد.

تقدیر از مهندس شیخ‌بهایی
این گزارش همچنین می‌افزاید در پایان این همایش که با حضور مهندس حمیدرضا عراقی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران برگزار شد، از زحمات مهندس شیخ‌بهایی، معاون سابق مهندسی مدیریت گازرسانی که به افتخار بازنشستگی نائل شده‌اند، تقدیر و تشکر شد.


عكس هاي مرتبط :
فايل هاي مربوطه :
همايش مديران عامل در مهر سال 1396-ارزيابي سند استراتژيک.pdf1.08 MB
همايش مديران عامل در مهر سال 1396-امور گازرساني به صنايع.pdf1.8 MB
همايش مديران عامل در مهر سال 1396-امور هماهنگي و پشتيباني.pdf1.28 MB
همايش مديران عامل در مهر سال 1396-برنامه ريزي.pdf1.89 MB
همايش مديران عامل در مهر سال 1396-تعرفه ها و قراردادها.pdf1.89 MB
همايش مديران عامل در مهر سال 1396-سامانه مانيتورينگ.pdf1.03 MB
همايش مديران عامل در مهر سال 1396-مدير گازرساني.pdf8.38 MB
همايش مديران عامل در مهر سال 1396-مميزي واحد ايمني.pdf12.68 MB
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما