اخبار
1396/7/18 سه‌شنبه
معاون مدیر گازرسانی:
پایان برنامه ششم توسعه، پایان گاز رسانی به تمام نقاط کشور

برای اجرا و اتمام گاز رسانی در بخش تغذیه و توزیع، بیش از 18 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

معاون مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران از گازرسانی به تمامی نقاط کشور اعم از شهری و روستایی تا پایان برنامه ششم توسعه خبر داد و افزود: برای اجرا و اتمام گاز رسانی در بخش تغذیه و توزیع، بیش از 18 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
غلامرضا مشایخی در مراسم تودیع و معارفه مدیر عامل شرکت گاز خراسان جنوبی ضمن بیان مطلب فوق، از بهره مندی هزار روستای کشور تا 22 بهمن امسال به شبکه گازرسانی کشور خبرداد و افزود: علاوه بر این، 4 هزار روستای دیگر نیز در حال نقشه برداری- برنامه ریزی- پیمان سپاری و اجرای گاز رسانی هستند.
این مقام مسئول با اشاره به بهره‌مندی 78 درصد جمعیت روستایی کشور از نعمت گاز افزود: بیش از 23 هزار روستای کشور به شبکه گازرسانی متصل هستند که از این تعداد 9000 هزار روستا در دولت یازدهم محقق شده است.
وی جمعیت بهره مند شهری کشور از گاز طبیعی را 96 درصد اعلام کرد و گفت: هم اکنون یکهزار و 100 شهر کشور به شبکه گاز رسانی متصل هستند و تلاش می شود به زودی مشعل گاز در 123 شهر دیگر کشور با اولویت شهرهای مرزی و کمتر توسعه یافته روشن شود.
معاون مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران با اشاره به حرکت بزرگ وزارت نفت در سال 96 جهت افزایش تولید افزود: در سال 97 نیز رشد بسیار خوبی در تولید خواهیم داشت که عملا شاهد شکوفایی در بخش صنعت و نیروگاهی خواهیم بود.
وی با بیان اینکه امسال هیچ محدودیتی به نیروگاه‌ها نداده‌ایم و مصرف گاز نیروگاه‌ها در 6 ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت زمان سال قبل 5 درصد رشد داشته است، گفت: امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های انجام شده زمستان پیش رو را بدون مشکل سپری کنیم و گزارش‌های اخذ شده از استان ها نشان می‌دهدکه با آمادگی کامل وارد فصل سرد می‌شویم.
مشایخی با بیان اینکه همکاری دستگاه‌ها سبب یکنواختی و شکوفایی شرکت گاز خراسان جنوبی شده است اظهار داشت: از همین رو سعی می‌کنیم در اصلاحیه بودجه 96 خراسان جنوبی اعتباراتی را در نظر بگیریم که بتوانند پروژه‌های بیشتری را اجرا کند.
معاون مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران در ادامه سخنان خود از اتصال 3 شهر گزیک، طبس مسینا و زهان در خراسان جنوبی تا یک ماه آینده به شبکه گازرسانی خبر داد و گفت: تلاش می کنیم شهر دیهوک نیز که به روش CNG در دست اجرا است تا پایان امسال به شبکه گازرسانی متصل شود که نهایتا درصد بهره مندی شهری به 95 درصد خواهد رسید.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون 21 شهر و 215 روستای خراسان جنوبی گازدار است افزود: 172 روستای دیگر این استان در دستور کار قرار دارد که تا پایان سال جاری، 70 روستا از نعمت گاز طبیعی بهره مند می شوند که با احتساب روستاهای دردست اجرا درصد بهره مندی روستایی به 56 درصد خواهد رسید.
گفتنی است هم اکنون 201 هزار مشترک در شهرها و روستاهای خراسان جنوبی ازنعمت گاز بهره مند هستند.
همچنین در این مراسم سیدمحمود هاشمی به عنوان مدیر عامل شرکت گاز خراسان جنوبی معرفی و از خدمات فرشید دشتی مدیر عامل سابق قدردانی شد.


خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما