اخبار
1396/8/7 يكشنبه
برگزاری همایش 2 روزه علوم ژئوماتیک درصنعت گاز

دومین گردهمایی، کارگاه آموزشی و نمایشگاه کاربرد علوم ژئوماتیک در صنعت گاز با حضور رعیتی رییس امور مهندسی وفناوری، حیدری نماینده اموربهره برداری،محمدی مدیرعامل گازاستان قم و نمایندگان شرکت های گاز استانی به مدت دو روز در هتل پارسیا استان قم برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری شرکت گاز استان قم،
در این مراسم، اساتیدی از دانشگاه خواجه نصیر تهران نیز حضور یافتند و در راستای مزایا و لزوم استفاده از فناوری‌های نوین در صنایع مختلف به منظور کاهش هزینه‌های فرایند تولید، بهنگام سازی و مدیریت اطلاعات به ایراد سخن پرداختند.
همچنین در این مراسم مروری بر مزایای استفاده از تکنولوژی فتوگرامتری در تهیه نقشه از جمله کاهش نیاز به حضور فیزیکی در منطقه، کاهش هزینه عملیاتی و میدانی در نتیجه کاهش کلی هزینه تهیه نقشه، کاهش زمان اجرای پروژه و امکان برداشت بی‌شمار جزئیات موجود در تصاویر برای نقشه نهایی صورت گرفت.
در اختتامیه همایش نیزمشایخی معاون برنامه ریزی و پشتیبانی مدیریت گازرسانی شرکت ملی گاز ایران نیز اظهار کرد: شرکت‌ گاز برای اینکه بتواند خدمت رسانی مطلوب و بهتری نسبت به گذشته به مردم داشته باشد باید از علوم روز دنیا برخوردار باشد و با تبادل اطلاعات بین شرکت‌های گاز استانی از دستاوردهای یکیدیگر نیز بهره‌مند شویم.
در نمایشگاه‌های این همایش نیز مهندسین شرکت‌های علوم ژئوماتیک سخت افزارها و نرم افزارهای خود را در معرض نمایش مدیران گازرسانی شرکت‌های گاز استانی قرار دادند.
گفتنی است، در پایان این مراسم یک بیانیه شامل 24 بند ارائه و به تصویب رسید.


خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما