صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار امور تعرفه ها و قراردادها 


 
نسخه چاپي

معافیت هزینه برقراری انشعاب

در ادامه معافیت های قانونی هزینه برقراری انشعاب بیان شده است

 

معافیت هزینه برقراری انشعاب صرفاً برای متقاضیان خانگی بوده و جانباز 25% و بالاتر به استناد ماده 13 قانون تسهیلات استخدامی و اجتماعی جانبازان انقلاب اسلامی تا ظرفیت 10 متر مکعب در ساعت و بر اساس تبصره ذیل ماده 6 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران همسران، فرزندان و والدین شهدا، اسرا، مفقودالاثرها و آزادگان تا ظرفیت 6 متر مکعب از پرداخت هزینه برقراری انشعاب معاف خواهند بود.

لازم به ذکر است بر اساس تبصره بند (الف) ماده 95 قانون برنامه پنجساله ششم توسعه هزینه برقراری انشعاب برای متقاضیان مساجد روستایی(کد62)، مساجد شهری(کد65)، اقلیت های مذهبی(کد68) و حوزه های علمیه(کد69) در سال 1398 نیز رایگان می باشد. بر همین اساس و به استناد اظهار نظر امور حقوقی و قراردادهای بین المللی امکان جذب رایگان حسینه ها با کد 66 وجود دارد.

همچنین بر اساس جزء 2 بند (چ) ماده 80 قانون برنامه پنجساله ششم توسعه افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی برای یک بار و تا سقف کنتور 6 ممتر مکعبی از پرداخت هزینه برقراری انشعاب معاف می باشند.

به استناد بند (ذ) تبصره (6) قانون بودجه سال 1399، هزینه برقراری انشعاب مدارس خیر ساز نیز رایگان خواهد بود.

بر اساس بند (ث) ماده 88 قانون برنامه پنجساله ششم توسعه نیز جانبازان زیر 25 درصد، آزادگان و رزمندگان دفاع مقدس با سابقه حداقل 6 ماه حضور در جبهه نیز برای یک بار و تا سقف کنتور 6 متر مکعبی از پرداخت هزینه برقراری انشعاب معاف می باشند.

بر اساس بند (ت) ماده 86 قانون برنامه پنجساله ششم توسعه هزینه برقراری انشعاب موزه های دفاع مقدس رایگان می باشد.

 

 

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/06/12 - ٠٩:٥١
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 363

تصاویر منتخب